Some(news)

Z pewnością część z Was niecierpliwi się w oczekiwaniu na kolejny wpis, zastanawiając się też czy w ogóle żyje. Tak, żyję i mam się dobrze! To, że nie mam praktycznie wolnego czasu to druga sprawa. Projekty, zaliczenia, sesja na horyzoncie – wszystko to sprawia, że nie mogę poświęcić się swoim ulubionym zajęciom. Odmierzam już czas do zakończenia sesji, bowiem wtedy obiecałem sobie, że zacznę się jeszcze bardziej zgłębiać w mechanizmy Scali oraz spróbuję oswoić ją na androidowej platformie. Jeszcze kilkanaście dni temu mogłem zmienić swoje plany, ale teraz, gdy już obok na biurku leży HTC Magic, nie widzę drogi odwrotu. ;)

Koniec piątego semestru to także okres wyboru tematów prac inżynierskich. Moim będzie wykonanie aplikacji webowej mającej na celu wspomaganie podziału zadań w przedsiębiorstwie. Długo zastanawiałem się nad technologią, w której wykonam całość. Ostatecznie zdecydowałem się na Grails i tutaj specjalny ukłon w stronę Jacka Laskowskiego za udostępnienie mi materiałów do nauki.

DG2G

PS. Śledźcie mojego blipa/twittera – tam częściej piszę. ;)

3 Responses to “Some(news)”


  • Musiał się pochwalic telefonem ;]. Ja trzymam kciuki za sesję, projekt, twoje inżynierowanie. W podzięce czekam na kubek herbatki ;]

  • Żyjesz i masz się dobrze „miszczu PES” – potwierdzam … i niech moje słowa staną się najlepszym tego dowodem :).

    Szczerze? Sądziłem, że wybierzesz Django (Pythona), widziałem w tym nawet swój malutki udział. Chodź cieszę się jeszcze bardziej z tego, że poszedłeś własnym szlakiem i próbujesz dźwignąć ten Kielich.

    Technologia jest tylko narzędziem w rękach naszych – pamiętajmy o tym.

    Na nowy rok życzę Ci przede wszystkim silnej motywacji do pracy, bo właśnie o sukcesie decyduje właściwa technika.

  • Cała przyjemność po mojej stronie. Niech Ci książka służy, a gdyby jeszcze pojawiłą się recenzja byłbym w siódmym niebie. W razie problemów/pytań/wątpliwości nie wahaj się pytać, a już na pewno nie wchodź w tą…ekhm…ekhm…niszową technologię Django ;-)

Leave a Reply

Security Code: